2017 Fixtures

Saturday 1st XI - I'Anson Div 1

22nd April Lurgashall A 1:00 Lost
29th April Tilford H 1:00 Won
6th May Frensham A 1:00 Lost
13th May Grayshott H 1:00 Lost
20th May Witley A 1:00 Won
27th May Grayswood H 1:00 Lost
3rd June Puttenham & Wan. H 1:00 Lost
10th June Headley A 1:00 Draw
17th June Lurgashall H 1:00 Draw
24th June Chiddingfold A 1:00 Lost
1st July Dogmersfield H 1:00 Draw
8th July Grayshott A 1:00 Lost
15th July Pirbright A 1:00 Won
22nd July Grayswood A 1:00 Cancelled
29th July Frensham H 1:00 Cancelled
12th August Witley H 1:00 Draw
19th August Tilford A 1:00 Draw
26th August Pirbright H 1:00 Won
2nd September Dogmersfield A 1:00 Lost
9th September Chiddingfold H 1:00 Abandoned
16th September Headley H 12:30 Abandoned
23rd September Puttenham & Wan. A 12:30 Lost

I'Anson Division 1 League table

Saturday 2nd XI - I'Anson Div 3

22nd April Bramley H 11:00 Lost
29th April Peper Harow A 1:00 Lost
6th May Wood Street H 1:00 Won
13th May Puttenham & Wan. II A 1:00 Won
20th May Headley II A 1:00 Won
27th May Kingsley A 1:00 Lost
3rd June Dogmersfield II A 1:00 Lost
10th June Grayshott III H 1:00 Won
17th June Grayswood II A 1:00 Won
24th June Kingsley H 1:00 Won
8th July Puttenham & Wan. II H 1:00 Won
15th July Tilford II H 1:00 Draw
22nd July Peper Harow H 1:00 Cancelled
29th July Wood Street A 1:00 Cancelled
5th August Headley II H 1:00 Cancelled
12th August Bramley A 1:00 Lost
19th August Milford H 1:00 Won
26th August Tilford II A 1:00 Won
2nd September Dogmersfield II H 1:00 Lost
9th September Grayshott III A 1:00 Abandoned
16th September Milford A 12:30 Won
23rd September Grayswood II H 12:30 Lost

I'Anson Division 3 League table

Saturday 3rd XI - I'Anson Div 5

29th April Chiddingfold II H 1:00 Lost
6th May Wrecclesham A 1:00 Lost
13th May Frensham IV A 1:00 Lost
20th May Thursley II H 1:00 Won
27th May Headley III A 1:00 Won
3rd June Tongham II A 1:00 Won
10th June Headley III H 1:00 Draw
17th June Thursley II A 1:00 Draw
24th June Tongham II H 1:00 Draw
1st July Chiddingfold II A 1:00 Draw
8th July Wrecclesham H 1:00 Lost
15th July Shalford II A 1:00 Won
22nd July Alton IV H 1:00 Cancelled
5th August Grayswood III H 1:00 Draw
12th August Frensham IV H 1:00 Draw
26th August Shalford II H 1:00 Won
2nd September Alton IV A 1:00 Won
9th September Grayswood III A 1:00 Won

I'Anson Division 5 League table

Sunday XI

23rd April Wonersh H 1:30  
30th April London Car Rentals H 2:00 Lost
7th May Shamley Green H 2:00 Lost
14th May Brook A 2:00  
21st May August Flies H 2:00 Won
28th May Cuddington Casuals H 2:00 Cancelled
4th June Waverley H 2:00 Won
11th June Old Georgians H 2:00 Cancelled
18th June The Flashmen H 2:00 Won
25th June Abinger H 2:00 Lost
2nd July Uplands H 2:00 Lost
9th July Bramley H 2:00 Lost
16th July Woodpeckers H 1:30 Won
23rd July Weybridge Vandals H 2:00 Cancelled
30th July Londonshire CC (Alan Chandler memorial) H 12:30 Lost
6th August Cryptics H 2:00 Cancelled
13th August The Blues H 2:00 Draw
20th August Sunbury Squires H 1:30 Lost
27th August Old Freeman's H 2:00 Cancelled
3rd September Grayswood H 1:00 Draw?
10th September Trinity Midwhitgifians H 1:00 Cancelled
17th September Ripley A 12:30 Won
24th September Weybridge Vandals H 1:00 Lost

Cup

16th May Stevens Cup v Tongham A 6:00 Won
23rd May Stevens Cup v Thursley H 6:00 Won
13th June Stevens Cup v Witley A 6:00 Won
4th July Stevens Cup v Puttenham & Wanborough A 6:00 Lost
14th May Village Cup v Frensham H 2:00 Won
28th May Village Cup v Addington H 1:30 Won
11th June Village Cup v Rowledge H 1:30 Lost

Cricket Week

7th August The Cricket Society H 2:00 Lost
8th August Grasshoppers H 2:00 Draw
9th August Kenya Kongonis H 11:30 Cancelled
10th August Jack Frost H 2:00 Draw
11th August President's XI H 11:30 Draw